islamevim

Eşcinselliğin günahı

2.649
Eşcinselliğin günahı

Eşcinsenlik ilgili soru .
SORU: İyi günler hocam, ben eşcinsellikten muzdaribim. Ama hayat eşcinsellere gerçekten zor. Hayatımdan gerçekten mutlu değilim. Dine yöneldim, kaçırmadan namaz kıldım ama ben yine aynı benim. Günümüzde eşcinselliğin konuşulması bile bir tabu. Kendimi arada kalmış hissediyorum.Eşcinsel ortamlara girmiyorum ama kadınlardan da hoşlanmıyorum. Size sormak istediğim bir erkeğin evlenmemesi büyük günah mıdır?

CEVAP: İyi günler kardeşim, Bir erkeğin evlenmemesi günah değildir. Evlenmekte sakınca varsa insan evlenmeye bilir. Sana Cübbeli Ahmet Hocanın açıklamasıyla cevap vereyim; eşcinsellikle ilgili açıklamalar da yapan Cübbeli Ahmet Hoca, “Eşcinseller yaptıklarının günah olduğunu bilerek yaparlarsa, imandan çıkmazlar. Bu da onların Müslümanlıklarını muhafaza etmelerini sağlar. Bunu da yapmazlarsa vay hallerine.” dedi.

Yani anlayacağın, günah olduğunu inkar etmediğin sürece imandan çıkmıyorsun ama sonuçta yine günah kapanından da çıkmıyorsun. Sana tavsiyem Cüppeli Ahmet Hocanın bu konuda birçok açıklaması, videosu var. Bunları izlemeni tavsiye ederim.

Bir diğer konu; “Dine yöneldim, kaçırmadan namaz kıldım ama ben yine aynı benim” diyorsun. Ancak namaz öyle birşey değildir! Yani bir süreliğine kılıp sonra değişiklik yok diye vazgeçmek olmaz. Namaz ancak sürekli olusa seni düzeltecektir inş. Sabırla devam etmek lazım. Bu iş denemeyle olmaz. Ben müslümanım deyip gerisini düşünmeden namaza devam etmek lazım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.