islamevim

Eşlerin arasını düzeltmek için okunacak dualar

80.041
Eşlerin arasını düzeltmek için okunacak dualar

Eslerin arasını düzeltmek için okunacak dualar. Kadının kocasının ilgisi ve sevgisini kazanmak için okunacak dualar. Karı-koca arasının düzelmesi için dua

1. DUA : Her kim eşinin davranış ve ahlakından şikayetçi olur da, bu ismi-i şerifi okumaya devam eder ve bu ismi-i şerifi misk, safran ve gül suyu karışımından hazırlanmış bir mürekkeple temiz bir kağıda yazıp onu yattığı yatağın içine koyarsa, Allah-u Te’ala’nın izniyle eşinin ahlakı çok güzel bir hale gelir.

Yâ Âliyeşşamihi fevka külli şey’in ulüvvü irtifa’ihi. Yâ Âli!

ا عالي الشامخ فوق كل شيء علو ارتفاعه

“EY YÜCELİĞİNİN ÜSTÜNLÜĞÜ HER ŞEYİN FEVKİNDE OLAN YÜCE VE ULU ZAT! YA ALİ”

2.DUA : Bir kadının kocası kendisine değer vermiyor ve kötü davranıyorsa, kadın onun sevgisini kazanmak için; gökteki ayın (yengeçi balık gibi) suyla alakalı bir burca konduğu zamanı kollasın ve bu ism-i şerifi bir levha üzerine yazıp üstünde taşısın. Biiznillahi Te’ala kocası onu sevecek ve onunla iyi geçinecektir.

Yâ Bari’e fela şey’e küfvün yüdanihi vela imkane livasfihi. Yâ Bârr!

،يا باُّر فَلاَشْيَءُكْفُوهَُولاُمدانَِيِلَوْصِفِه

“EY VASFI (TARİF EDİLMESİ) MÜMKÜN OLMAYIP HİÇBİR ŞEY KENDİSİNE YAKIN VE DENK OLMAYAN İYİLİK SAHİBİ! YA BARR!

3.DUA : Bir kadın bu ismi-i şerif-i yazıp veya yazdırıp kocasının içtiği bir şeyin içine koyar ve kocası ondan içerse, artık eşi o kadını çok sevmeye başlar ve ondan ayrılığa dayanamaz hale gelir.

Yâ Samedü min gayri şibhin fela şey’e kemislihi. Yâ Samed!

،ياَصَمُد فيَغْيِرَشبيٍهَولاَشْيَءَكِمثِْلِه

“Ey Kendisinin hiçbir benzeri bulunmayan, herkes Kendisine muhtaç olup, Kendidi hiçbir şeye muhtaç olmayan ve hiçbir şey Kendisine benzemeyen! ya Samed!”

Kaynak Erba’in-i İdrisiyye S:203,94,88

Etiketler:

Yorumlar
 1. Sebahat dedi ki:

  Arkadaşlar benim eşimle boşanma davamız var ben evliliğimi kurtarmak istiyorum bunun için hangi dua yi okumam gerekmektedir

 2. Arife dedi ki:

  Ya vedud bunu kac kare okuyacağız

 3. Yeliz dedi ki:

  Iyı günler arkadaşlar ben birçok medyum tarafindan dolandirildim ama sonunda sonuç aldığım bir hocama guvendim ve onun sayesinde yuvam kurtuldu.

  1. Havva dedi ki:

   Nerde o hoca banada lazm

 4. islamevim dedi ki:

  “Vedud” ism-i şerifi, “Çok seven ve çok sevilen. İyi kullarını seven, onları rahmet ve rızasına erdiren, sevilmeye ve dostluğu kazanılmaya biricik layık olan” demektir. Sevdiğine kavuşmak isteyenler, eşi, kardeşi, ana ve babası, arkadaşı gibi çok sevdiği kişilerle ile arasındaki muhabbeti artırmak ve Allah’ın sevgisini kazanmak isteyenle “Ya Vedud” zikrini çokça yapmaları tavsiye edilmektedir.

  Ayrıca bu dua da tavsiye edilmiştir.

   Allâhümme ellif beyne kulûbinâ
   Ve aslih zâte beyninâ
   Vehdinâ sübüles-selâmi
   Ve neccinâ minez-zulümâti ilen-nûri
   Ve cennibnel-fevâhışe mâ zahara minhâ ve mâ betane.
   Allâhümmehfaznâ fî esmâ’ınâ ve ebsârinâ ve ezvâcinâ

  Anlamı: Allahım! Kalplerimizi birleştir (bize ayrılğıa düşürme) Aramızı düzelt. Bizi doğru yola ilet. Bizi (şirk, küfür ve nifak) karanlıklarından kurtar, (iman ve İslam) aydınlığına çıkar, bizi her türlü çirkinlik ve edepsizliğin açığı ve gizlisinden uzaklaştır..