islamevim

İsteklerin gerçekleşmesi için dualar

1.646
İsteklerin gerçekleşmesi için dualar

İsteklerin gerçekleşmesi için sıkıntıya düşenin, başına musibet gelenin okuyacağı dua

Şu bilinmelidir ki her kimin Allahü Teala’ya bir dileği olursa, bir sıkıntıya veya derde düşerse ya da başına bir musibet inerse; gecenin ortasında kalksın sünnete uygun bir şekilde güzelce abdest alsın, Kuran-ı Kerim’den bildiği sureleri okuyarak iki rekat namaz kılsın, selam verdikten sonra  kıbleye yönelik olarak şu duayı 1000 kere okusun.

DUANIN OKUNUŞU:
“Allahümme salli ve sellim alâ seyyidinâ ve mevlanâ muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî salaten tehullü bihâ ukdetî ve tüferricü bihâ kürbetî ve tünkızünî bihâ min vahletî ve tükîlu bihâ asretî ve takdî bihâ hâcetî ve tübelliğunî bihâ ümniyyeti”

DUANIN ANLAMI:
“Ey allah Efendimiz ve yarimiz Muhammed’e onun ehli beytine ve sahabesine öyle bir Salat ile salat (-ü Selam) eyle ki onun vesilesiyle düğümümü çözesin, onun hürmetine sıkıntı mı açasın. (Düştüğüm) bataklıktan onun sebebiyle beni kurtarasın, onun hürmetine benim hatalarımı gideresin, onun vesilesiyle benim için isteğimi yerine getiresin ve onun bereketine beni Muradıma, arzuladığım şeye eriştiresin.”

Eğer bu duayı okursa Allahu subhanehu ve Teala o kişinin başına inen her ne musibet ise onu kendisinden süratle giderir. Ey Mümin elini bu hazineye sımsıkı yapıştır. Çünkü bunun menfaatleri gerçekten çoktur.

Duanın Arapçası:

Duanın kaynağı: SENUSİ (Rahimehullah)“mücerrebat” Adlı eseri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.