islamevim

Kadınların cünüp olması nasıl olur?

29.268
Kadınların cünüp olması nasıl olur?

Kadınların cünüp olması nasıl olur? Kadınların her gelen akıntı için gusül alması gerekir mi? Meni, mezi, vedi nedir? Nasıl ayırt edilir?(büsra isimli kullanıcını sorusu)

Soru: Hocam ben bir kac haftadir akinti takintisi yasiyorum, akinti abdest bozdugu icin ben pamuk kulanmaya basladim ve vücüdaki akintilari arastirdim ve ögrendim ki meni diye birsey varmis ve güslü bozuyormus, kadinlardaki menin nasil oldugunu da arastirdim. Pamuk kulanmadan öncesi meniye benzer akintim yoktu ama pamuk kulandigimdan beri günde bir devamlı geliyor, degisik akinti ama meni olabilcegine inanmiyorum, yine de vesvese yapip güsül abdesti aliyorum ve artik namaza korkarak gitmeye basladim, namazimi gec kilmaya basladim. Korkuyorum resmen ve hocalara sordum onlarda büyük ihtimale iltihap olmusdur pamukdan dolayi diyolar ama ben yinede riske girmek istemiyorum bu konuda. Bir yandan da bu sekilde giderse nasil dayancagimi bilmiyorum. Ben simdi meni gelmesin diye kendimi zorluyorum, ugrasiyorum herhangi bir kötü düsünce, görüntü gelmesin diye. Hele namazda daha cok ama öyle yapinca pat diye istemeden pis görüntüler cikiyor bir saniye duruyor ve bu anda gidiyorum tuvalete, yine süpheye giriyorum, meni geldi diye bakiyorum rengi meniye benziyor diye, yine aynisi oluyor ne yapcagimi sasirdim artik. Bide diyorum erkeklerde bu sekilde geliyorsa o zaman onlar kadinlardan daha cok sehvetleniyolar, onlarda sürekli banyo mu yapiyolar diyorum. Ben namazimi cok güzel temiz hislelerle kilan birisiydim ama simdi namazdan resmen kaciyorum.

Cevap: Değerli kardeşim, kadınlar erkekler gibi değildir. Meni dediğimiz sıvı öyle sürekli ve her durumda gelen birşey değildir. Meni, eşlerin birbirlerine cinsel manada yaklaştıklarında cinsel organdan gelen sıvıdır. Meni cinsel uyarılma sonucunda büyük bir hazla, şehvetle birlikte gelir, sarsıntıyla olur. Bunun haricinde gelen sıvı mezidir. Mezi gusül gerektirmez. Sanki bu durum senin vesvese yapmandan kaynaklanıyor gibi. Aynen sorduğun hocaların dediği gibi iltihap kaynaklı da olabilir. Burada görünen sorunun senin vesvesen, şimdi sana ne kadar anlatılsa da vesvesene mani olamayacak. Bu konuda kendi iradenle mücadele etmen gerekir. Sürekli Allah c.c sığın ve zikirle meşgul olmaya gayret et. Ayrıca Meni, mezi, vedi hakkında biraz daha bilgilenmen lazım sanırım.

İnsanın cinsiyet organından gelen üç çeşit akıntı vardır.Bunlar mezi,vedi ve meni’dir Mezi= Cinsel oynaşma, hayal etme ve sakalaşma sonunda duyulan haz sebebiyle cinsel organdan gelen, ince, şeffaf ve kaygan sıvıdır. Geldiğinin farkına varılmayabilir. Erkekte de kadında da olur. Vedi= Soğuk, ağır kaldırma v.s sebebiyle genellikle idrardan sonra gelen koyu kesik ve renk olarak meniye benzeyen maddedir. Bazen cinsel oynaşma sebebiyle de gelebilir. Meni= Şehvetle gelip, genelde hızla dışarı çıkan ve kendine has bir kokusu ve rengi olan bir sıvıdır. Gusül sadece meniden dolayı gerekir. Mezi ve vedinin gelmesiyle sadece abdest bozulur, geldiği yer yıkanır ve abdest alınır.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Dicle dedi ki:

    Çok teşekkür ederim kaç gündür bu konu hakkında düşünüyorum