Lazer Liposuction

Lazer Liposuction
7.409 kez okundu.


Lazer Liposuction
Bu konu içinde, önce liposuctionu kısa olarak tanıyıp, lazer liposuction ameliyatları hakkında kısa, anlaşılır ve önemli bilgiler edinebilirsiniz.
Liposuction (aynı zamanda lipoplasty olarak da bilinir) günümüzde yapılan yapılan en yaygın plastik cerrahi işlemlerdendir.

Bugün uygulanan birçok liposuction operasyonlarında, önce “serum fizyolojik” olarak adlandırılan sıvı hedeflenen alanın içine enjekte edilir. Bu sıvı, yağların daha kolay çıkarılması için küçük parçalar haline getirmek için hizmet vermektedir. Yağlar vücüttan çıkarılmak üzere gerekli kıvama geldikten sonra doktorunuz tarafından bir aspirasyon cihazı ile kanül veya ince metal tüp kullanılarak vücuttan alınır.

Lazer liposuction
Son zamanlarda inatçı yağ kütlelerinden kurtulmak için lazer liposuction teknolojisinden faydalanmak mümkün olmuştur.
Lazer liposuction geleneksel liposuctiona oranla daha çok daha az invaziv bir işlemdir.
Kesi izi olmadan, ameliyathaneye girme gereksinimini ortadan kaldıran, hastanede yatmaya gerek kalmadan, hastanın klinikten çıkıp yürüyerek evine gitmesine olanak tanıyan bir yağ aldırma yöntemidir.
Klasik olarak liposuctiona uygun olan kişilerde rahatlıkla uygulanan bu yöntem. Gevşek cilt dokusuna sahip olan kişiler için daha sıklıkla ve verimli olarak uygulanmaktadır.

Başka Nerelerde Kullanılmaktadır?
Tıp dilinde “hiperhidroz” olarak adlandırılan “aşırı koltukaltı terlemesi” olan kişilerde kesin sonuç vermektedir. LASER liposuction öncesinde bu hastalara uygulanan botox ya yetersiz kalmakta, ya da etki süresi kısıtlı olmaktaydı. Sempatektomi ise komplikasyonu bol ve riskli bir girişim idi. Bu nedenle LASER liposuction daha etkin ve kesin çözümü risksiz olarak uygulanmaktadır. Bir başka kullanım alanı ise kesi izi olmaksızın “lipom” adı verilen ciltaltı “yağ bezelerinin” yok edilmesidir.

Lazer liposuction nun zararları, riskleri

Lazer liposuction, daha az kesi ile gerçeklerşen bir operasyon olduğundan hızlı iyileşme süresinedeniyle diğer yöntemlere göre tercih edilir. Ancak, bu uygulama, tamamen tehlikesiz değildir. Bazı lazer liposuction riskleri mevcuttur. Bu riskler ve komplikasyonlar aşağıda sıralanmıştır.
-Bu tedavi ile enfeksiyon ve kanama nadirdir, ancak yine de risklerden biridir ve bazı durumlarda oluşabilir. Bu durumun riskini azaltmak için, hastaların insizyon alanını temiz ve kuru tutmaları önemlidir.
-Lazer liposuction uygulamasının en önemli risklerden biri; orantısız veya asimetrik sonuçlardır. Aslında olabilecek asimetrik bozukluklar sadece lazer liposuction uygulamasına özgü değildir. Diğer liposuction yöntemleri ile de oluşabilir.
– Genellikle en az olmakla beraber, bazı durumlarda lazer, yanıklar, termal yaralanmalar ile deriye zarar verebilir. Bunun nedeni, yağ kütlesinin sıvılaştırılması için gereğinden fazla lazer kullanılmasıdır. Doktor bu risklerden ve sonuçlarından hastasına bahsetmelidir.
Lazer Liposuction dan önce Ameliyata hazırlık aşaması
Bir hastanın lazer liposuction ameliyatı öncesi yapabileceği en önemli şey, uygulamayı yapacak cerrahı seçmesi, bu konuda ciddi araştırmalar yapmasıdır.
Her estetik cerrah başarılı bir amleyatı gerçekleştirmek için gerekli deneyime sahip değildir. Cerrah seçerken, onaylı lazer liposuction eğitimine sahip olmasına dikkat edilmesi gerekir.
Lazer liposuction için hazırlık talimatları doktordan doktora farklılık gösterebilir, ancak ameliyattan önce izlenmesi gereken bazı temel kurallar vardır. Hastalar kullandıkları ilaçları / takviyeleri doktorlarına bildirmelidir.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git