islamevim

Rüyada maymun görmek

2.889
Rüyada maymun görmek

Rüyada maymun görmek:

Yanlış veya kanunsuz işler ve aldatmaya yönelik söze, çeşitli günahlar işlemeye tabir edilir. Nitekim Ebu Sait El-Vaiz, rüyada görülen maymunu büyük günah isleyen bir kişi olarak tabirlemiştir. Maymunla mücadele edip kazanmak, hastalıktan sonraki iyileşmeye işaretle yorumlanır.
Maymunun kaçıp uzaklaşması ise bu durumlardan kurtulmaya veya kavgalı olduğu kişiye (düşmanı veya rakibine) üstünlük veya galibiyete işaretle tabir olunur.
Rüyada maymunlardan oluşan topluluk, yani birden fazla maymunu birlikte görmek birkaç maymun görmek; hata ve yanlışların fazlalığına işaret edebilir.

Rüyada maymunla konuşmak;

Hırs şehvet gibi hislerin ön planda olduğuna.
Rüyada maymunu öldürmek hata veya yanlıştan dönüleceğine veya hastalıktan kurtulmaya
Küçük veya yavru maymun görmek o nispette küçük yanlışlara

Rüyada maymunun kaçması:

Hatalardan sıyrılmaya.
Maymunu yedirip içirip beslemek beslemek, hoş olmayan duyum haber veya bilgi almaya
Maymunun kötü durumda olması yanlışlardan kurtulma azmi ve çabası gösterdiğinize
Maymunun saldırması vicdan rahatsızlığı ve hatalardan dolayı sıkıntı içinde olmaya işaretle tabir edilebilir.

Ancak görülen her rüya kendine ve gören kişiye özgüdür. İnsanın yaşamı içinde gelişen olaylara göre belki bir işaret verebilir. O nedenle öncelikle insanın kendi durumuna göre yorumu uyarlaması gerekir. Rüya yorumu tek bir nesne veya canlıya odaklanmadan, rüyadaki diğer unsurlarla birlikte yorumlanırsa daha sağlıklı olur.

Etiketler:

Yorumlar
  1. islamevim dedi ki:

    Rüyada maymun görmek başkalarının etkisi altında kalarak doğru yoldan ayrılmaya ve dengesiz davranışlarda bulunarak kendi çizginizden ayrılacağınıza da işaret eder.