Rüyada zehirlendiğini görmek

Rüyada zehirlendiğini görmek
26.192 kez okundu.

Rüyada Zehirlenmek
Rüyada zehirlendiğini görmek; iş hayatındaki zorluklara, inatçılık sebebiyle üzüntüye, kederlenmeye ve birtakım zararlara uğramaya işaret eder.
Rüyada zehirlenerek öldüğünü görmek; bir hayır işlemeye, işlerin yoluna gireceğine, kısmetin açılacağına yorumlanır.
Zehir içip sonra kustuğunu görmek, kazandığı haram malı elinden çıkarmaya, hayır-hasenat işleriyle meşguliyete işarettir.
Rüyada birinin kendisine zehir verdiğini görmek, ondan haram mal alacağına, malından hayır gelmeyeceğine; birine zehir vermek ise ona haram mal vermeğe işarettir.
Bir başka rivayete göre de: Bir kimsenin rüyada kendisini zehirlenmiş görmesi, inat etmeye, üzüntü ve kedere düşmeye; zehirlenerek öldüğünü görmek ise, bir hayra erişmeye, ömrünün uzamasına işarettir. Bazı tabirciler zehirlenmek, haram bir mal yemeye işarettir demişlerdir.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz…
***
İslam’a göre rüya üç çeşittir.
1- Salih rüya
2- Şeytani rüya
3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.
Salih rüya olacak olan şeyleri önceden idrak etmekten ibarettir.
Şeytani rüya, insanı korkutup üzüntüden üzüntüye sevk etmek için uyku halinde, şeytanın insanın kalbine verdiği vesveseden ibarettir. Peygamber (sav) şöyle buyurur: Sizden biriniz sevdiği bir rüya görürse o Allah ‘tandır. Bunun için Allah’a hamd edip rüyasını söylesin. Hoşuna gitmediği bir rüya görürse o şeytandandır. Şerrinden Allah’a sığınsın ve onu kimseye de açmasın. Yoksa kendisine zarar verecektir.
İnsanın içinde yaşadığı olaylardan doğan rüya ise, bir şeyle fazla meşgul olma sonucunda etkilenerek gördüğü rüyadır…
Rüyalar ve ilhamlar birer ikazdır irşattır. Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklıdır..
Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu da göz önüne alınmalıdır.
O yüzden her rüya aynı şekilde tabir edilemez..
Bazen aynı rüyayı değişik insanlar da görebilir, ancak her insanın ruhu, manevi dünya anlayışı ve yaşamı farklıdır.
Bundan dolayı da yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Etiketler:


Rüyada zehirlendiğini görmek Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Kamalə dedi ki:

    Ruyada özümü çok halsız hiss ediyorum. Fısıltı eşidiyorum. Bir bakırım qaz sobasından qaz sızır. Tez qazı bağlayıb,kapını açıb,havayaçıkyorum

  2. Anonim dedi ki:

    Rüyamda çocuklarin odasinda aygaz tüpü var, gaz çikiyor ondan. Ben ve küçük oğlum yerde sürünerek dişari çikmaya çalişiyoruz gazdan. O kadar kötü oldum bağirmak istiyorum bağiramiyorum odadan dişari çiktiğimı görmedim.
    Zehra


Sayfa başına git