Rüyada Zemin Kat Görmek

Rüyada Zemin Kat Görmek
3.527 kez okundu.

Rüyada Zemin Kat Görmek
Rüyada bir binanın zemin katında bulunduğunuzu görmek, çok heyecanlı ve evhamlı olmanız yüzünden bazen kötü durumlarda kaldığınıza yorumlanır.
Rüyada bir evin zemin katında bulunduğunuzu görmeniz; evinizle ilgili sorunlarınızın olduğuna, ailece kararlar almanız gerektiğine, zemini karanlık görmeniz, işlerinizin daha da zorlaşıp sizi üzeceğine işaret eder.
Evin zemininin aydınlandığını görmeniz; bir aile büyüğünüzün sizin yardımınıza geleceğine, desteğiyle rahatlayacağınıza, feraha ereceğinize yorumlanır.
Rüyada bir okulun zemin katında olduğunuzu görmeniz; öğrenim hayatınızın zorlu bir döneminde bulunduğunuza, öğretmenleriniz tarafından yardıma ihtiyacınız olduğuna, çok çalışmanız gerektiğine işaret eder.
Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz…
***
İslam’a göre rüya üç çeşittir.
1- Salih rüya
2- Şeytani rüya
3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.
Salih rüya olacak olan şeyleri önceden idrak etmekten ibarettir.
Şeytani rüya, insanı korkutup üzüntüden üzüntüye sevk etmek için uyku halinde, şeytanın insanın kalbine verdiği vesveseden ibarettir. Peygamber (sav) şöyle buyurur: Sizden biriniz sevdiği bir rüya görürse o Allah ‘tandır. Bunun için Allah’a hamd edip rüyasını söylesin. Hoşuna gitmediği bir rüya görürse o şeytandandır. Şerrinden Allah’a sığınsın ve onu kimseye de açmasın. Yoksa kendisine zarar verecektir.

İnsanın içinde yaşadığı olaylardan doğan rüya ise, bir şeyle fazla meşgul olma sonucunda etkilenerek gördüğü rüyadır…
Rüyalar ve ilhamlar birer ikazdır irşattır. Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklıdır..
Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu da göz önüne alınmalıdır.
O yüzden her rüya aynı şekilde tabir edilemez..
Bazen aynı rüyayı değişik insanlar da görebilir, ancak her insanın ruhu, manevi dünya anlayışı ve yaşamı farklıdır.
Bundan dolayı da yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git