islamevim

Rüyada zemzem görmek

11.419
Rüyada zemzem görmek

Rüyada zemzem görmek
Rüyada Zemzem suyu içmek dert ve hastalıktan şifa bulmaya, mal ve faydalı ilme, takva ve iyilik yönünden hayra ermeye, murad ettiği şeye kavuşmaya olmaya yorumlanır.
Rüyada zemzemi bir testiye doldurduğunu görmek, irfan nuru ile bezenmeye, ilme, hikmete ve helal rızka işaret eder.
Rüyada zemzem suyu görmek çok tehlikeli hastalıktan kurtulmaya, üzüntünün ve sıkıntının biteceğine yorumlanır.
Zemzem ile abdest aldığını ve namaz kıldığını görmek, hacca gitmeye işarettir.
Rüyada zemzem içtigini görmek, dert ve hastalıktan kurtulacagina işarettir. Bir kimse herhangi bir şeyi zemzem niyeti ile içtigini görse, sonunda istediği şeye kavuşur.
Rüyada başkalarına zemzem ikram ettiğini görmek, birçok hayra kavuşmaya yorumla tabir olunur.
Rüyada zemzem suyunu Harem-i şerifte, Kabe’ye karşı ayakta du­rarak içtiğini gören kimse, hac veya umreye gider.
Rüyanızda zemzem içtiginizi görmek, dualarınızın kabul edildiğine, ölülerinizin sizden fatiha beklediklerine, ibadetinize devam ettiğiniz müddetçe Cenab-ı Hakkın rızasına nail olacagınıza işarettir.
Rüyada zemzem suyunu başına döküp onunla serinlediğini görmek, günahlardan kurtulmaya ve hastalıktan şifaya işaret eder.
Rüyada zemzem içtiğini gören kimse, dertlerinden kurtulur. Hastalıklarından şifa bulur. Takvalı ve hayırlı bir kimse olur.
Rüyada zemzem suyunun bir has­taya içirildiğini görmek, o hastanın vefat etmesine; eğer zemzemi hasta kendisi içerse, şifa bulup sağlığına kavuşmasına işarettir.
Bir başka rivayete göre de; bir kimse rüyada zemzem içtigini görse, dert ve hastalıklardan sifa bulur. Özellikle, zemzemi mal kazanmak yahut ilim ögrenmek gibi muayyen bir husus için içerse o kimse o mal veya o ilme nail olur.
Rüyada zemzem suyunu görmek yada içmek; bütün hastalık ve sıkıntılardan kurtulacağınıza, mal ve paraya kavuşacağınıza işarettir.
Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz…

***
İslam’a göre rüya üç çeşittir.
1- Salih rüya
2- Şeytani rüya
3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.
Salih rüya olacak olan şeyleri önceden idrak etmekten ibarettir.
Şeytani rüya, insanı korkutup üzüntüden üzüntüye sevk etmek için uyku halinde, şeytanın insanın kalbine verdiği vesveseden ibarettir. Peygamber (sav) şöyle buyurur: Sizden biriniz sevdiği bir rüya görürse o Allah ‘tandır. Bunun için Allah’a hamd edip rüyasını söylesin. Hoşuna gitmediği bir rüya görürse o şeytandandır. Şerrinden Allah’a sığınsın ve onu kimseye de açmasın. Yoksa kendisine zarar verecektir.
İnsanın içinde yaşadığı olaylardan doğan rüya ise, bir şeyle fazla meşgul olma sonucunda etkilenerek gördüğü rüyadır…
Rüyalar ve ilhamlar birer ikazdır irşattır. Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklıdır..
Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu da göz önüne alınmalıdır.
O yüzden her rüya aynı şekilde tabir edilemez..
Bazen aynı rüyayı değişik insanlar da görebilir, ancak her insanın ruhu, manevi dünya anlayışı ve yaşamı farklıdır.
Bundan dolayı da yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.