islamevim

Rüyada zenci görmek

35.153
Rüyada zenci görmek

Rüyada zenci görmek
Rüyada zenci bir kimseyi görmek, aydınlık günlerin çok yakında olduğuna ve sıkıntılarınızın geçmek üzere bulunduğuna işaretle tabir olunur.
Rüyada güler yüzlü bir zenci, ani haber müjde olarak yorumlanır. Zenciden bir şey alan kazançlı çıkar. Zenciye bir şey verdiğini gören, bir hayır işler. Bir yerde fazla sayıda zenci varsa, bir çok insanın yararlanabileceği önemli bir durumdur.
Rüyada bir zenci görmek veya onunla konuşmak, ayağınıza gelecek güzel bir fırsatı kesinlikle kaçırmamanız gerektiğine yorumlanabilir.
Evin içinde zenci görmek uzun süredir peşinde olduğunuz bir işi bitireceğinize yorumlanır.
Rüyada zenci görmek, Sıkıntılardan kurtulmak, rahata ermek için daha fazla çalışmak, daha fazla gayret göstermek gerektiğine işaret eder.
Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz…
***
İslam’a göre rüya üç çeşittir.
1- Salih rüya
2- Şeytani rüya
3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.
Salih rüya olacak olan şeyleri önceden idrak etmekten ibarettir.
Şeytani rüya, insanı korkutup üzüntüden üzüntüye sevk etmek için uyku halinde, şeytanın insanın kalbine verdiği vesveseden ibarettir. Peygamber (sav) şöyle buyurur: Sizden biriniz sevdiği bir rüya görürse o Allah ‘tandır. Bunun için Allah’a hamd edip rüyasını söylesin. Hoşuna gitmediği bir rüya görürse o şeytandandır. Şerrinden Allah’a sığınsın ve onu kimseye de açmasın. Yoksa kendisine zarar verecektir.
İnsanın içinde yaşadığı olaylardan doğan rüya ise, bir şeyle fazla meşgul olma sonucunda etkilenerek gördüğü rüyadır…
Rüyalar ve ilhamlar birer ikazdır irşattır. Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklıdır..
Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu da göz önüne alınmalıdır.
O yüzden her rüya aynı şekilde tabir edilemez..
Bazen aynı rüyayı değişik insanlar da görebilir, ancak her insanın ruhu, manevi dünya anlayışı ve yaşamı farklıdır.
Bundan dolayı da yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Etiketler:

Yorumlar
 1. Murat dedi ki:

  Merhaba ruyamda karimin zenci oldugunu gordum.
  Evimiz 2 katli ve karimi yanima cagirdim yatmak icin bi de ne gorim karim zenci bide yatak odasinda bir zenci adam cikip kacti.
  Ruyami tabir edebilirseniz memnun olurum.
  Tesekkurler!

 2. Aslı dedi ki:

  Merhaba, rüyamda uçağın cam tarafinda oturuyorum ve mutlu bir şekilde uçağın kalkmasını bekliyorum. Beklerken camdan dışarı bakıyorum ve bir beyaz uçak görüyorum. Rüyamın anlamı nedir acaba. Tabir edebilirseniz memnun olurum.
  Teşekkürler!