Rüyada zengin olmak

Rüyada zengin olmak
6.224 kez okundu.

Rüyada zengin olmak
Rüyada zengin olduğunu görmek, fakirlige yorumlanır. Rüyada zengin olduğunu gören kimse kanaat sahibi olur, çünkü kanaat da bir gönül zenginligedir. Kirmani’ye göre, kendisini rüyada zengin ve para sahibi olarak görmek, işlerinin değişikliğe ugrayacagina, bulunduğu yerden daha aşağı bir yere inecegine işaret eder.

Ebu Sait El-Vaize göre, bu rüyayı gören aslinda zengin ise fakirleşir. Bazı yorumculara göre, dindar bir kişinin zengin olduğunu görmesi kanaattir.n Fakir olan bir kimsenin rüyasında zengin olduğunu görmesi tabir edilmez, çünkü bu rüyalar ahlamdir(bos ve geçersizdir). Bir başka rivayete göre de; rüyada zengin olmak, fakirlige işarettir.
Rüyada zengin birini görmek sıkıntı içinde bulunduğunuzu gösterir. Rüyada zengin birini görmek çok sıkıntılı bir dönem geçirdiğinizi işaret eder.
Rüyada zengin kimse hayırlı bir iş içerisinde görülürse ticarette para kazanmaya, aksi görülmesi ise iflas etmeye işaret eder.

Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz…
***
İslam’a göre rüya üç çeşittir.
1- Salih rüya
2- Şeytani rüya
3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.
Salih rüya olacak olan şeyleri önceden idrak etmekten ibarettir.
Şeytani rüya, insanı korkutup üzüntüden üzüntüye sevk etmek için uyku halinde, şeytanın insanın kalbine verdiği vesveseden ibarettir. Peygamber (sav) şöyle buyurur: Sizden biriniz sevdiği bir rüya görürse o Allah ‘tandır. Bunun için Allah’a hamd edip rüyasını söylesin. Hoşuna gitmediği bir rüya görürse o şeytandandır. Şerrinden Allah’a sığınsın ve onu kimseye de açmasın. Yoksa kendisine zarar verecektir.
İnsanın içinde yaşadığı olaylardan doğan rüya ise, bir şeyle fazla meşgul olma sonucunda etkilenerek gördüğü rüyadır…
Rüyalar ve ilhamlar birer ikazdır irşattır. Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklıdır..
Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu da göz önüne alınmalıdır.
O yüzden her rüya aynı şekilde tabir edilemez..
Bazen aynı rüyayı değişik insanlar da görebilir, ancak her insanın ruhu, manevi dünya anlayışı ve yaşamı farklıdır.
Bundan dolayı da yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yansıması farklı olabilir…

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git