Rüyada zenginlik görmek

Rüyada zenginlik görmek
3.646 kez okundu.

Rüyada zenginlik görmek
Rüyada kendinizin zengin olduğunuzu görmeniz; meşakkatli çalışmalarınızın sonunda meyvesini vereceğine, rahata ereceğinize, huzur içinde yaşayacağınıza işaretle tabir olunur.
Rüyada zengin olduğunuzu ve rahat bir yaşam sürdürdüğünüzü gördüyseniz, çok çalışıp yüksek bir pozisyona yükseleceğiniz anlamına gelir.
Rüyada zengin olduğunu görmek; tasavvuf düşüncelerinizin gelişeceğine, ruh dünyanızın da zenginleşeceğine, gönül gözünüzün açılacağına, aile hayatınızın refahına delalet eder.
Rüyada şans oyunları veya piyangodan ikramiye çıktığını, zengin olduğunuzu gördüyseniz; çok fazla çalışmadan elde edeceğiniz kazanca, bu günlerde şansınızın oldukça iyi olduğuna, sevineceğinize de yorumlanır.
Rüyada babanızı zengin olmuş görmeniz; babanızın hayat tecrübesi ve nasihatlerinden faydalanacağınıza, helal kazanç elde edeceğinize, hayır duasını alacağınıza yorumlanır. Annenizi zengin olmuş görmeniz; hayatta ise sizden razı olduğuna, ölmüş ise sizden hayır işlemenizi ve duanızı beklediğine tabir olunur.
Rüyada zengin bir çiftçi görmeniz; o yıl kazancınızın artacağına, berekete, bu hasadınızın iyi olacağına işarettir.
Rüyasında zengin olduğunu gören kimse kanaat sahibi bir insan olur. Bazen de rüyada zengin bir kimseyi görmek, gam ve kedere işaret eder.
Rüyada görülen zenginlik genelde görüldüğü gibi çıkar.
Konuyla ilgili okuduğunuz çeşitli yorum ve tabirlerden sonra, gördüğünüz rüyadan kendinizle ilgili bir fikir edinebilmek için aşağıdaki yazıyı da mutlaka okuyunuz…

***
İslam’a göre rüya üç çeşittir.
1- Salih rüya
2- Şeytani rüya
3- İnsanın içinde yaşadığı olaylardan, etkilenmesi sonucu doğan rüya.
Salih rüya olacak olan şeyleri önceden idrak etmekten ibarettir.
Şeytani rüya, insanı korkutup üzüntüden üzüntüye sevk etmek için uyku halinde, şeytanın insanın kalbine verdiği vesveseden ibarettir. Peygamber (sav) şöyle buyurur: Sizden biriniz sevdiği bir rüya görürse o Allah ‘tandır. Bunun için Allah’a hamd edip rüyasını söylesin. Hoşuna gitmediği bir rüya görürse o şeytandandır. Şerrinden Allah’a sığınsın ve onu kimseye de açmasın. Yoksa kendisine zarar verecektir.
İnsanın içinde yaşadığı olaylardan doğan rüya ise, bir şeyle fazla meşgul olma sonucunda etkilenerek gördüğü rüyadır…
Rüyalar ve ilhamlar birer ikazdır irşattır. Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklıdır..
Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu da göz önüne alınmalıdır.
O yüzden her rüya aynı şekilde tabir edilemez..
Bazen aynı rüyayı değişik insanlar da görebilir, ancak her insanın ruhu, manevi dünya anlayışı ve yaşamı farklıdır.
Bundan dolayı da yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yorum ve yansıması farklı olabilir…

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git