islamevim

Rüyada zeytinyağı görmek

23.463
Rüyada zeytinyağı görmek

Rüyada zeytinyağı görmek
Zeytinyagı, ilim, bereket ve hidayet, nur ve helal rızıktır.
Bazen rüyada zeytinyagı görmek, göz veya kalp nuruna, bazen de yeni çocuga işarettir.
Rüyada temiz ve güzel zeytinyagının çirkin olarak görülmesi sözü bozmaya, kötüsünün güzel veya hoş olduğunun görülmesi ise, güzel muamele ve güzel itikada işarettir.
Rüyada zeytinyagını içtigini gören kimse, sihire veya hastalığa yakalanır.
Rüyada berrak bir zeytinyağı görmek, kendisi için iyi niyetli kişiler tarafindan iyilik düşünüldüğüne, bulanık zeytinyagı görmek ise kendisi hakkında dedikodu yapıldığına ve işlerinin kıskanıldığına işaretle yorumlanır.
Rüyada zeytinyağı ile yağlanmak şifaya, Temiz zeytinyağının kötü kokması sözü bozmaya; Zeytinyağı satan kimseyi görmek meliklere yakın olmaya, ilim sahiplerine hizmet etmeye; hidayet ve ilme alamettir.Berrak, temiz şişede zeytinyağı bolluk ve berekettir.
Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen zeytinyagi, rızık ve helal mala işaret eder.

***
Rüyalar ve ilhamlar birer ikazdır irşattır.
Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklıdır..
Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu da göz önüne alınmalıdır.
O yüzden her rüya aynı şekilde tabir edilemez..
Bazen aynı rüyayı değişik insanlar da görebilir, ancak her insanın ruhu, manevi dünya anlayışı ve yaşamı farklıdır.
Bundan dolayı da yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yorum ve yansıması farklı olabilir…

Etiketler:

Yorumlar
 1. Alihan dedi ki:

  Selamın aleyküm. Rüyamda böyle zeytinyağı satılan bir dükkanda idim. Raflar çeşit çeşit farklı farklı cam şişelerde küçük, büyük , farklı farklı zeytinyağlarla dolu idi bakınıyordum hepsine çok hoşuma gidiyor. Yanımda da birşsi daha var oturuyoruz sohbet ediyoruz, dükkan sahibide ayakta öyle dükkanla ilgileniyor. Acaba hikmeti nedir ? Şimdiden teşekkürler. (Evliyim ve iş arayan bi adamım bu aralar tabiri değiştirir ise eğer yukarda belirttiğiniz üzere rüya görenin o anki içinde bulunduğu hal ve durum)

 2. ... dedi ki:

  Rüyamda babamın elinde zeytinyağı şişesi vardı ama dibine tortusu inmişti babam diğer şişeye boşaltacaktı ben de süzmesini söyledim böylece tortu diğer şişeye geçmez dedim ama babam beni dinlemedi diğer şişeye süzmeden aktardı tortu diğer şişeye geçti ama Kendiliğinden azaldı sonunda kaybolmaya döndü tamamen bitti mi hatırlamıyorum

  1. Nurseli Talas dedi ki:

   Her şeyin en doğrusunu Cenab-ı Allah bilir ama o tortu dünyaya ait hataları diye düşündüm hatalar düzeltilirse günahlara keffaret olabilir sanırım buda öteki dünyasi için elbetteki iyi olur.