Rüyada zina etmek

Rüyada zina etmek
15.436 kez okundu.

Rüyada zina etmek
Rüyada zina ettiğini görmek, hiyanete işaret eder. Tanımadığı bir kadının zina ettiğini görmek hayırdır.
Bir rivayete göre, uykusunda zina ettiğini görmek, hastalığa işaret eder. Bazen de yorumcular bu rüyayı hırsızlıkla tabir etmektedirler.
Bir kadının rüyasında kendisine yaklasarak onunla zina etmek istediğini söyledigini görmek, haram mal kazanacagına işarettir. Güzel ve genç bir kadınla zina ettiğini görmek, malını saklayacak bir kimseye emenet olarak vereceğine yorumlanır.

Bir kimse arkadaşının eşiyle zina ettiğini görse, o kimsenin malına ortak olur.
Abdulgani Nablusiye göre, rüyada zina ettiğini gören kimse hacca gider. Bir hayat kadını ile zina ettiğini gören kimse, kötülük ve fitneye ugrar. Zina edilen bir eve girdiğini ve oradan çıkamadigini gören kimse, kısa zamanda ölür. Kendi karısı da yatakta olduğu halde başka bir kadınla zina ettiğini gören o yabancı kadının yakınlarından birisini kendisine vekil olarak tayin eder. Bir başka rivayete göre de; rüyada zina etmek hainliğe işarettir. Bundan dolayı bir kimse zina ettiğini görse, hainlik eder.
Rüyada zina etmek hırsızlıga işarettir. Bir kimse rüyada zina eden bir kadının kendisine yöneldigini ve nefsinden arzusunu istediğini görse o kimse haram mala nail olur. Güzel ve genç bir kadınla zina ettiğini gören kimse malım, muhafaza edilecek bir yere koyar. Bir kimse tanıdığı birisinin hanimi ile zina ettiğini görse, o kimsenin malından birsey alır. Bir kimse rüyada bir erkekle beraber bir kadının olduğunu görse, o kadının kocasindan dünyalık talep eder. Bir kimse rüyada genç bir kadınla oynastigini görse, görünmez bir yerde malını kaybeder. Zina eden bir kadınla zina ettiğini gören kimse, şer ve fitneye düşer.
***
Rüyalar ve ilhamlar birer ikazdır irşattır.
Aynı rüyayı farklı kişiler farklı mekan ve konumlarda gördüklerinde tabirleri de farklıdır..
Rüyayı gören kişinin yaşı, medeni hali, cinsiyeti, O An içinde bulundugu maddi ve manevi durumu da göz önüne alınmalıdır.
O yüzden her rüya aynı şekilde tabir edilemez..
Bazen aynı rüyayı değişik insanlar da görebilir, ancak her insanın ruhu, manevi dünya anlayışı ve yaşamı farklıdır.
Bundan dolayı da yorumu özünden bir şey kaybetmese bile, yorum ve yansıması farklı olabilir…

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git