islamevim

Rüyada zina ettiğini görmek

6.440
Rüyada zina ettiğini görmek

Rüyada zina ettiğini görmek
Zina ettiğini görmek hainliğe yahut hırsızlık yapmaya; tanınmayan fahişeyi görmek hayra; tanınan bir fahişe ile zina etmek haram mala, hainlik ve hırsızlık yapmaya; güzel bir kadınla zina etmek malını muhafazaya almaya, tanıdığı birinin hanımıyla zina yaaptığını görmek, o kimsenin malından bir şey almaya, salih, dindar ve alim olarak bilinen ve öylede olan kimselerin zina yaptığını görmek yahut duymak, o kimselerin ilim öğrenmek için birine müracaat etmelerine ve ondan istifade görmelerine yorumlanır.

Bir erkekle kadını birlikte görmek, eşinin kendisinden bir şey istemesine, genç bir kadınla oynaştığını görmek, görünmez bir yerde malını yitirmeye; eğer kendine had vurulmuş (ceza verilmiş ise) ilim ve dini bilgiler öğrenmesine, mal ve dünyalığa erişmeye; bir yöneticinin kendine had vurulduğunu görmesi saltanatının pekişmesine, ünlü bir fahişe ile zina yaptığını görmek fitne ve musibete düşmeye; geneleve gittiğini görmek umumi tuvalette ihtiyacını gidermeye yahut çirkin bir ortamda bulunmaya, geneleve (randevuevine) gittiğini ve oradan çıkamadığını görmek kısa zamanda vefat etmeye; birinin eşiyle birlikte olduğunu, yanlarında kendi eşinin de bulunduğu halde buna ses çıkarmadığını görmek, birlikte olduğu o kimseyi (yada onun eşini) kendi işlerine vekil tayin etmeye işaret eder.
Rüyada zina yaptığını görmek; bazı yorumculara göre; uzun süre mutlu ve huzurlu bir hayat süreceğinize, bazılarına göre ise ihanete uğrayacağınıza işarettir.
***
İnsan rüyasını her önüne gelene anlatmamalıdır. Bu doğru değildir. Hatta her rüya tabirciye bile söylenmez ve tabir edilmez. Rüya bilhassa düşmana, hasete ve cimriye tabir ettirmek doğru değildir. Yukarıda belirtilen vasıflara sahip bir tabirci bulamadığı takdirde, insan rüyasını kendi kendine ve hayra yormalıdır. Dünyada görülmesi muhtemel bütün rüyaları, tabirnamelerde aynen bulmak, imkansızdır.
Çirkin ve korkunç bir rüya gören kimse, uyandığı zaman Euzübillahimineş şeytanirracim Ya Rabbi bu rüyanın şerrinden sana sığınırım” demelidir. Böyle çirkin bir rüya kimseye söylenmemeli ve tabire kalkışılmamalıdır.
Bazen aynı rüyayı değişik insanlarda görebilir ancak her insanın ruhu ve manevi dünyayı anlayışı yaşamı farklıdır. Bundan dolayı da yorumu özünden bir şey kaybetmese bile yorumu ve yansıması farklı olur…
Zaman zaman başkaları ile ilgili rüyalar da görebiliriz; bizi hiç ilgilendirmeyen bir rüya bir başka bir başka yakınımızı ilgilendirebilir.
Rüyaları yorumlarken tarafsız olmak duygulara kapılmamak karamsarlaşmamak gerekir. Bu arada rüyada sadece bir şekil veya olayı değil her şeyi birlikte yorumlamalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.