Saçlar için bakım kürü

Saçlar için bakım kürü
6.587 kez okundu.

Canlı saçlara kavuşmak için bakım kürü

Saçlarınızın güzelliği, her an ışıl ışıl parlaması, kolayca şekle girebilmesi, saç kırıklarının olmaması, kolayca saçın uzaması bütün bunların gerçekleşmesi için ilk önce saçların çok iyi beslenmesi ve sağlıklı olması gerekiyor. Canlı pırıl pırıl saçlara kavuşmak için bir kaç maske türünü denemek faydalı olur.

Bakımlı Saçlarda Püf Noktaları

Bakımlı saçlara kavuşmak sizin elinizde eğer çok yağlanan saçlara sahipseniz aşağıda yazmışolduğum tarifleri uygulamanız yeterli olacaktır. Bakımlı olabilmek için saçların canlı ve parlak olması en baş kuraldır. Mutlaka saçlarınızı iyice temizleyin ve yıkama esnasında saçlarınıza biraz daha fazla özen gösterin. Saçların canlı olması sizin yapacağınız ev de birkaç ufak maskeyle çok daha canlı olacaktır. Koyu renk saçlar sanki daha çabuk yağlanıyor gibi görünsede bunun saçla alakası yoktur sadece koyu renk saçlarda saç dipleri daha yağlı görünür. Açık renklerde buna pek rastalanmaz. Açık renkli saçlarda bir okadar olumsuz olan yanı çok cansız dururlar saç diplerinde yağlanma göremezsiniz ama saçların uçlarında olabildiğince incelmeler görmek mümkündür. Buda saçınızı olabildiği kadar bakımsız gösterir.

Canlı saçlar için bakım kürü:

Genellikle cansız olan saç renkleri açık saç renginde olanlardır onların uygulayacağı bu maskeyle saçlar muhteşem güzelliğe kavuşacaktır. Yağlarla saçlara yapılan bakımlarda çok olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz maliyeti çok uygun olan bu yağlara aktarlar ve baharat satıcılarında bulabilirsiniz. 2 kaşık zeytin yağını ısıtın hafif saç diplerinize saçınızı ovarak yedirin ve sıcak suda beklettiğiniz havluyu kafanıza sarın ve bekleyin yarım saat sonra saçlarınızı durulayın bu işlemi hafta bir uygulayın değişime inanamayacaksınız.

Koyu renkli saçlara parlaklık maskesi:

Demlenmiş çaya limon sıkın ve üzerine badem yağı ve bir yumurta sarısı ekleyin. Karışımı saçınıza uygulayın.


Saçlar için bakım kürü Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. nevin dedi ki:

  Bakımlı,parlak, gür, ışıldayan, dolgun ve canlı saçlara kavuşmak için bir kaç öneri de benden;

  – Saçlarınızın gür gözükmesini istiyorsanız saç modelinize dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun için saç uçlarına jöle sürmeniz yeterli olacaktır.

  – Saçlarınızı kuruturken başınızı öne eğmek en iyi yöntemdir. Böylece alttaki saçların kabarmasını sağlarsınız. En üst tabakalar en son kurutulması gereken yerlerdir.

  – Saç spreyi kullanırken spreyi saçın üst tabakasına sıkmamak gerekir.

  – Yüzünüzde oturmuş kırışıklıklar varsa saçları koyu renkte boyamamak gerekir. Ayrıca dalgalı modeller daha iyi duracaktır.

  – Saçlarınızda dalgaları uzun süre korumak için yıkamadan bir gece önce Hint yağı masajı yapın ve yağı bütün gece kafanızda tutun.

  – Saçlarının sağlıklı uzamasını isteyen her insan her on ya da on iki haftada saçlarını uçlarından kestirmeli.

  – Saçtaki kırıklara karşı jojoba yağı ile dört damla kekik esansını karıştırmak ve şampuandan önce saçta tutmak çok iyi gelir.

  – Kepeğe karşı 300 gram taze ısırgan otunu kökleriyle birlikte üç litre su içinde 15 dakika kaynatın. Sonra da saçınızı şampuanlayın.

  – Saçlarınızın çabuk uzaması için bir dilim taze zencefili blenderdan geçirin ve kaynatın. Sonra da suyu ile 15 dakika masaj yapın. 15 dakika sonra saçlarınızı sabunlayabilirsiniz.

  – Saçlarınıza parlaklık vermek için son durulama suyuna bir kaşık limon suyu ve sirke ekleyin.


Sayfa başına git