islamevim

Sedef hastalığı kaşıntısına bitkisel çözüm

2.315
Sedef hastalığı kaşıntısına bitkisel çözüm

Sedef hastalığına bağlı kaşıntı için iri çekirdekli siyah kuru üzüm alın, iri ve etli çekirdeği olan 20-25 adet kadar kurutulmuş kara üzüm çekirdeğini bir havanda ezin. Üzüm çekirdeklerinin iri olup olmadığını anlamak için üzüm çekirdeklerini test edin, mutlaka çekirdeklerin iri taneli olması gerekir. Küçük taneli olanların etkisi ve faydası yoktur. Üzüm çekirdeklerinin hepsini birden ezmeyin 3-4 adedini havanda ezdikten sonra bir kaşıkla bunu ağzınıza alıp bir miktar çiğneyin ve yutun, diğerlerini de aynı şekilde ezin ve yutun.

Bu kürü 10 gün boyunca öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere aç karnına günde iki defa uygulayın. Mutlaka her gün taze olarak hazırlayın, daha sonra ihtiyaç olursa tekrar 10 günlük kürler halinde devam edin. Kurutulmuş kara üzümlerin raf ömrünün geçmemiş olması gerekir. Anlamak için çekirdeklerin tadının buruk olup olmadığına bakın. Üzüm çekirdeklerinin tadının buruk olması taze olduğunu gösterir.

Alerji kaynaklı kaşıntılar için de yine aynı şekilde kuru siyah üzüm çekirdeğini havanda iyice ezip hiç bekletmeden tüketin, 4-5 gün süreyle yapın. Günde iki defa aç karnına olarak bu kürü uygulayın alerjiniz sık sık tekrarlıyorsa bu kürü her ay 4-5 defa yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.