Tesettür pardesü manto kap modelleri

Tesettür pardesü manto kap modelleri
3.867 kez okundu.

Tesettür giyim, elbise, takım, pardesü, manto, ceket, etek, deri pardesü gibi muhafazakar giyim tarzını benimsemiş, kapalı giyinmeyi tercih eden tesettürlü hanımlar ve genç kızlar kendi giyim tarzlarına uygun yüzlerce seçenek bulabilirler.
Aker, Armine, Kayra, Arancia, Cacharel, Tugba Venn, alvina, setrms, tekbir, nihan gibi seçkin markalar yanında Barjis, Bahar KORÇAN, Rabia gibi ünlü moda
tasarımcılarının kapalı tarzda kıyafetlerini bu sitede bulacaksınız.
[nggallery id=31]

Tesettür markalarının bilinirliği artırma çabası kadar, tanıtımda izlediği yolda da değişim olduğu söylenebilir. Örneğin, önceki senelerde eleştirilere sebep olan tesettür defilelerine artık neredeyse hiç rastlamıyoruz. Hatta bu sene dördüncüsü düzenlenen Tesettür Fuarı organizasyonlarında da defilelere yer verilmedi. Markalar tanıtımda ağırlıklı olarak sosyal medyayı kullanıyor. e-tesettür.com’un kurucularından, aynı zamanda marka yönetmeni olan Taha Yasin Toraman, sosyal medyanın ülkemizde firmalar tarafından geç fark edilmesine rağmen tesettür markalarının daha erken keşfettiğini söylüyor ve şöyle diyor: “Şaşırtıcı bir şekilde muhafazakar giyim firmalarından bazıları sosyal medyanın önemini çok erken fark etti. Hatta bir ara firmalar arasında ciddi rekabet olduğunu biliyorum. Bir milyon sınırını aşmış markalar bulunmakta ki bu şekilde dünyadaki muhafazakâr kadınlara ulaşıyorlar.”

Kısacası, uzun yıllardır farklı ürün kategorileriyle sektörde var olan markalar yakın zamandan bu yana marka bilinirliğini artırmak için ciddi adımlar atıyor. Meselenin arka planına baktığımızda farklı görüşler çıksa da markalar üç aşağı beş yukarı aynı fikirde birleşiyor…

Pazarda hâlâ boşluk var
Cafer Karaduman (Tekbir Giyim Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür): Eskiden sadece ev hanımlarına gündelik kıyafetler üretir satardık. Bu da cadde ve AVM mağazalarında değil, ara sokaklarda yapılırdı. Çalışanların sayısı ve mesleki çeşitliliği, ekonomik özgürlüğünün artması, daha görsel mağaza ve ürünlere yönelmeleri üreticileri de bu yönde hizmete zorladı. Pazarda hâlâ ciddi bir boşluk olduğu da malum. Alternatifleri yeterli bulmayan bir müşteri kitlesi var.

Muhafazakâr giyimde e-ticaret 10 kat daha büyüyecek
Taha Yasin Toraman (e-tesettür com kurucusu): Son bir yılda örtülü kadınlara yönelik e-ticaret sitelerinin sayısı hızlı bir şekilde arttı. Sadece benim sayabileceğim 10’dan fazla irili ufaklı muhafazakâr giyim sitesi bulunmakta. 14 ay önce birkaç arkadaşın kurduğu e-tesettür, bugün 17 çalışanıyla ayda yaklaşık 3 bin kargo gönderen ve aylık ortalama yüzde 25 büyüyen bir işletmeye dönüştü. Bir öngörüde bulunmak gerekirse muhafazakâr bayanlara yönelik e-ticaret hacminin en az 10 kat büyüyeceğini iddia edebiliriz.

Tüketici, kendisiyle iletişim kuran markayı tercih ediyor

Mehmet Ortakaya (Kayra Genel Müdürü): Son yıllarda ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeler ışığında, tüketici davranışlarında değişiklikler oldu. Geçmişte tüketici tercihlerinde kalite, yenilik ve fiyat üçlüsü hakimdi. Şimdi bu üçlüye duygusal fayda ve iletişim eklendi. Tüketiciler kendileriyle iletişim kuran markaları tercih ediyor. Bizler de talepler karşısında tepkisiz kalmadık ve daha etkin pazarlama ve iletişim yöntemlerine başvurarak, onlara ‘her an sizlerle birlikteyiz’ imajı vermek için daha çok çaba harcamaya başladık.

Her mağaza doğal reklam alanı

Selahattin Özdaş (7 İklim şirket ortağı): Sektördeki rekabetin ciddi seviyelere ulaşması, yeni oyuncuların sahneye çıkması, aynı zamanda aracı mağazaların markalarını yeterince temsil edemediğini düşünen üreticiler, birer birer mağazalaşma yönünde ciddi adımlar atıyor. Bunlara ek olarak açılan her mağaza hem tüketicilere doğrudan ulaşılabilen bir ortam hem de doğal bir reklam alanı oluşturmakta. Bunu gören üreticiler de mağazalaşmaya gereken önemi veriyor.

Rekabet çıtayı yükseltti

Taner Öner (Miray Giyim Reklam Müdürü): Geçtiğimiz yıllarda örtülü kadınlar için çok fazla giyim kuşam alternatifi yoktu. Ama dünyada ve Türkiye’deki gelişmelerle sektör kendini doğurdu. Bu güzel rekabet, sektörde hem tasarımsal hem malzeme olarak çıtayı yukarı taşımaya başladı.

Zaman

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git