islamevim

Yüzme kursu – İstanbul ücretsiz yüzme kursları

18.886
Yüzme kursu – İstanbul ücretsiz yüzme kursları

İstanbul’da ki en iyi yüzme kursları Büyük şehir belediyesi bünyesinde bulunan Spor A.Ş de bulunuyor.

İstanbulun hemen hemen her ilçesinde bulunan kurumların bir çoğunda hem yetişkinler için, hemde çocuklar için yüzme kursları mevcut.

Düzenli yapıya sahip bu yüzme kurslarından kendiniz ve çocuğunuz hafta içi ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Hafta sonları ise küçük bir ücret ödeyerek katılabilirsiniz. Sadece yüzme kursu olarak değil, bay, bayan ve çocuklara yönelik sporun birçok dalında ücretsiz olarak bu tesislerden faydalanmak mümkün.

Yüzme kursuna nasıl üye olurum?

SPOR A.Ş Bünyesindeki yüzme kursuna kayıt için, kendi bünyesinde bulunan sağlık biriminden cüzi bir ücret karşılığı kan testi yaptırmanız ve form doldurmak yeterli oluyor.

İsteyen bu testleri dışarıda da yaptırabiliyor. Ancak sağlık biriminde yaptırmak daha ucuz.

Kayıt yaptırdıktan sonra sadece yapacağınız sporla ilgili gerekli malzemeleri alıp antremanlara başlamak.

Kurslara düzenli olarak devam etmek şartı var. Arka arkaya iki defa devamsızlık veya bir yıl içinde toplam dört kursa katılmamak, geçerli bir mazeret yoksa üyelik iptaliyle sonuçlanabiliyor. Yani oldukça düzenli bir yapıya sahip.

Yüzme kursundan hariç katılabileceğiniz diğer spor faaliyetleri

Masa tenisi, fitnes, airobik, plates, uzakdoğu sporları, boks, veleybol, basketbol, jimnastik v.s bu spor dallarının hepsine ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

istanbuldaki yüzme kursları

Hafta sonu ücretli yüzme ve diğer kurslar

Kurslara hafta sonu devam etmek için aylık küçük bir miktar bedel ödeniyor. Ancak burada öğrenciler, Gaziler, Şehit Ve Gazilerin Dul Ve Yetimleri, Bedensel Engelliler, Malul Kişiler, Kamu Personeli Ve Emekliler, Sarı Basın Kartı Sahipleri, Aynı Aile Üyeleri, Birden Fazla Branştan Yararlanan Kişiler için ayrıca indirimler mevcut.

İstanbulda yüzme kurslarından faydalabileceğiniz tesisler

Yararlanabileceğiniz Tesisler, Beyoğlu Yüzme Havuzu, Cemal Kamacı Spor Kompleksi, Çakmak Yüzme Havuzu, Fatih Spor Kompleksi, Halkalı Yüzme Havuzu, Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi, Hasan Doğan Spor Kompleksi, Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi, İkitelli Spor Kompleksi, Kafkale Spor Kompleksi, Pendik Kurtköy Spor Kompleksi, Sefaköy Yüzme Havuzu, Yeşilpınar Yüzme Havuzu, Yeşilvadi Spor Tesisi, Çekmeköy Spor Tesisi, Sancaktepe Yenidoğan Yüzme Havuzu. Spor a.ş tesisleri

yüzme kursu kayıtları

Neden Yüzme Neden Spor A.Ş.?

Tesislerin personel kadrosu öncelikle sporcuların memnuniyetini dikkate almaktadır.

Yüzebileceğiniz tesisler konumları itibariyle kolay ulaşılabilirdir.

Tesislerde bulunan yüzme havuzları kuruluşlarından itibaren gelişime açık bir prensiple devam etmektedir.
Spor A.Ş. 5 olimpik, 8 yarı olimpik toplam 13 havuzla Türkiye’nin en büyük spor şirketidir.

Havuzlarda bulunan eğitmen kadrosu Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu, antrenörlük belgesine sahip eğitmenlerden oluşmaktadır.

Havuzlarda sadece rekreatif amaçlı yüzme değil, eğitim seansları da yer almaktadır. Bu seanslarda yaş ve seviyelere uygun yüzme eğitimi verilmektedir.

Havuzlardan 4 yaştan itibaren her yaşta insan yararlanabilmektedir.

Yüzmek isteyenler, hafta içi sabah 8:00-18:00 arası “Sporla Sağlıklı Nesillere Projesi” kapsamında havuzlardan ücretsiz olarak yararlanabilmektedir.

Bunun dışında hafta içi 18:00-22:00, hafta sonu 08:00-22:00 saatleri arasında seanslardan faydalanılmaktadır.

Havuzlarda ozonlama sistemi kullanılmaktadır. Ozonlama sistemi, insan vücudundaki deri ve saç tahribatlarını engelleyici özelliğe sahiptir. Kokusuz, berrak ve yüksek oksijen oranlı havuz suları sağlıklı koşullarda yüzme imkanı sunar.

Havuzlar kendi öz bakımını yapabilen tüm fiziksel engelli vatandaşların hizmetine açıktır.

Tesislerde bulunan eğitmen kadrosu sporcu kimlikleriyle, gelen her sporcu adayına örnek teşkil etmektedir.
Yüzme eğitmenleri sporcu adaylarını bir müşteri olarak değil bir sporcu olarak görmektedir. Her eğitmen verdiği hizmeti öncelemektedir.

Eğitmenler profesyonelliklerini tercih ettikleri spor dallarındaki ve akademik anlamdaki başarıları ile desteklemektedir.

yüzme kursu soyunma odası

Spor A.Ş’nin hijyen yönünden bir adım önde olduğunu belirtmek gerekir

Konuyla ilgili açıklamayı okuyun.

Dünyanın en büyük spor şirketi olarak halkımıza sunduğumuz hizmetin daha kaliteli ve verimli olması için dalında uzman işinde her zaman insani değerleri kendine ilke edinmiş bir kadroyla çalışmaktayız.

Çalışanlarımıza düzenli olarak 6 aylık periyotlarla her türlü bulaşıcı hastalığı ve enfeksiyon hastalıklarını belirleyici test gruplarını kapsayan sağlık taramaları yapmaktayız.

Yapılan bu sağlık tarama sonuçlarında herhangi bir sağlık problemi çıkması halinde çalışanımızın gereken birime yönlendirmesi yapılır ve tedavi sonrası tekrar işe başlaması sağlanır.

Spor yapmaya gelen üyelerimize herhangi bir acil durum karşısında müdahale ya da yönlendirme yapabilecek ilk yardım eğitimi almış bu konuda son derece deneyimli bir kadroyla çalışmaktayız.

Ayrıca hizmet verdiğimiz bütün tesislerimizde seansların başlama saatinden bitiş saatine kadar olabilecek acil durumlar için bir sağlık personeli ve bir müdahale odası bulunmaktadır.

Spor A.Ş nin sitesi

Etiketler:

Yorumlar
 1. Anonim dedi ki:

  Eğer maddi durumunuz iyiyse hiç katılmayın derim. Şu an Spor A.Ş’nin ücretli bir yüZMe kursuna gidiyorum 25 metre uzunluğunda 2.5 m eninde bir kulvarda 8 kişi yüzüyorsunuz, eğer önünüzde yavaş yüzen biri varsa o 25 metre bitmiyor. Hocalar deseniz bihaber biri boğulsa umurlarında olmayacak. Hiçbir stil öğretmiyolar sadece biraz serbest stil öğreniyorsun eğer çalışırsan kendini geliştiriyorsun. Hatta bir hocanın yeni öğrenen birisini havuza attığını bile gördüm. Kısacası maddi durumunuz iyiyse özel bir kursa gidin.

  1. islamevim dedi ki:

   Haklı olabilirsiniz, bazı bölgelerde tesisler yetersiz olabilir. Ama her yer aynı değil. Tam olimpik, her imkanı olan tesisler de var. Araştırıp oraları deneyin.

  2. Fadime dedi ki:

   Kurs saatleri olmuş 250 TL.. Oda ayda 2 saat

 2. Anonim dedi ki:

  Selamünaleyküm İstanbul Sultanbeyli de oturuyorum 12 yaşındaki oğlum ve 10 yaşındaki kızımın katılmasını istiyorum bana en yakın spor tesisinizin yeri ve telefon numaraları ile ilgili yardımcı olurmusunuz

  1. islamevim dedi ki:

   Aleykümselam kardeşim, burası spor sitesi değil ki. Sadece bilgi amaçlı bir konu paylaşılmış. Kendinize uygun tesisi internetten araştırıp bulabilirsiniz!

 3. Aleyna dedi ki:

  ben katılmak istiyorum ama saatleri ve yeride öğrenmek isterim

  1. islamevim dedi ki:

   Spor A.Ş nin sitesinden veya telefonla öğrenebilirsin.

 4. islamevim dedi ki:

  Aylık ve yıllık havuz bakımı

  Her ayın başında havuz suyundan alınan numuneler, Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı bir laborutavara analiz için antetli kağıda basılmış bir dilekçe ile teslim edilir. Tahlil ücreti ödenir; makbuz ve fatura alınır.
  Denge tankı temizlenir.
  Kum filtrelerin bakımı yapılır.
  Ozon temas tankının temizliği yapılır.
  Ozon jenaratörünün yetkili servis tarafından bakımı sağlanır. Yıllık Havuz aylık, ph, klor ve ozon ölçüm değerleri toplamının aritmetik ortalaması alınarak dökümü çıkartılır ve tesisler müdürlüğüne iletilir.
  Yılda bir defa havuz suyu komple boşaltılır; havuz tabanının ve duvarlarının koruyucu kimyasallarla temizlenip aşınan derzleri onarıldıktan sonra havuz doldurulur.

 5. islamevim dedi ki:

  Haftalık Havuz Bakımı

  Havuz güverte temizliği yapılır.
  Taşma kanalları temizlenir.
  Havuzun dip temizliği yapılır. Havuzun duvarlarının ve tabanının temizliği yapılır.
  Filtre basınçları kontrol edilir.
  Devir daim pompalarının ön filtreleri temizlenir.
  Havuz kimyasalları ölçülür ve havuza gerekli olan kimyasallar atılır; havuz suyu istenilen kimyasal değerlere getirilir.
  Duşlar ve tuvaletler çamaşır suyu katkılı temizlik maddeleri ile yıkanarak temizlenir ve dezenfekte edilir. Ayrıca duş ve soyunma kabinlerindeki eksiklikler giderilerek havuz ertesi güne hazır hale getirilir.
  Kimyasal stoklar kontrol edilir. Miktarı azalmış kimyasallar tespit edilir ve ilgili tesisin sorumlusuna iletilir. Tesis sorumlusu Satın Alma Prosedürü’ne göre talebini yapar.
  Havuz güvertesi her akşam program bittikten sonra gece görevli havuz personeli tarafından bol su ve fırça ile yıkanıp suyu çekilir. Havuz güvertesi gerekli temizlik kimyasalı ve temizlik makinesi yardımı ile fırçalanır ve bol su ile durulanır. Ayrıca haftada bir bakım günü (genellikle pazartesi) günleri deterjanla fırçalanarak deterjanlı suyun havuz taşma kanallarına gitmemesine azami dikkat edilerek haftalık bakımı yapılır.

 6. islamevim dedi ki:

  Üyelere uygulanan sağlık politikası

  Öncelikli hedefimiz uygun olarak tesislerimize spor yapmaya gelen üyelerimize her zaman kaliteli ve sağlıklı bir hizmet vermekteyiz,
  Sporla daha sağlıklı ve daha güçlü bir toplum yapısı oluşturmaktayız,
  Hedeflerimiz neticesinde İstanbul Avrupa ve Anadolu yakası olmak üzere yaklaşık 34 noktada hizmet vermekteyiz,
  Tesislerimizde spor yapmaya gelmek isteyen üyelerimize spor yapmalarında herhangi bir sakınca olmadığını gösteren bir sağlık raporu ve herhangi bir bulaşıcı hastalık yönünden risk taşımadığını belgeleyen bir takım tetkikler istemekteyiz,
  Üyeliklerinin başlama tarihinden itibaren getirmiş oldukları sağlık raporlarının süresi 6 ay olup bu sürenin sonunda sağlık raporlarını yenilemekteyiz,
  Tetkikler sonucunda herhangi bir patolojik durum saptanmadığı taktirde üyelerimizin kaydını yapıp üyeliklerini başlatmaktayız,
  Seans esnasında yaşanabilecek sağlık problemleri karşısında hemen müdahale edebilecek sağlık ekibimizle hizmet vermekteyiz,
  Seans sırasında üyelerimizin yaşadıkları sağlık problemleri karşısında sağlık personelimiz gereken ilk müdahaleyi yaptıktan sonra gerek görülürse en yakın hastaneye sevkini sağlayıp takibini yapmaktayız,
  Yine üyelerimizin daha sağlıklı, daha güvenli ve daha temiz bir ortamda spor yapmalarını sağlamak amacıyla iş sağlığı ve iş güvenliği kurulumuz olup belli periyotlarla tesislerimizde risk analizleri yapmaktayız,
  Havuzlarımız haftada bir kullanıma kapatılıp, özel vakum sistemiyle temizliği yapılıp, dezenfeksiyon işlemlerini gerçekleştirmekteyiz,
  Haftada bir bütün tesislerimizde günlük temizliğin dışında daha ayrıntılı genel bir temizlik ve dezenfeksiyon işlemi yapmaktayız,
  Havuzlarımızdan üyelerimizin ve çalışanlarımızın sağlığına verdiğimiz önem nedeniyle bir aylık periyotlarla numune alınıp havuz suyu tahlili yapmaktayız,
  Her sabah alanında uzman kişiler tarafından havuz klor ve ozon ölçümü yapmaktayız,
  Her sabah havuz suyu rengi, kokusu ve kalınlığı kontrol edilip yosun ve enfeksiyon önleyici özel bir solüsyon ilave etmekteyiz.

 7. islamevim dedi ki:

  Yüzme kurslarında kullanılan olimpik veya yarı olimpik yüzme havuzlarında hijyene büyük önem veriliyor. İşte kurum politikalrı…

  Günlük Havuz Bakımı

  Havuzdan sorumlu personel, her sabah ilk olarak havuz suyunu gözlemleyerek suyun fiziksel görünümünde bir bozukluk olup olmadığını kontrol eder. Elektrik kumanda panolarını ve havalandırma santrallerinin çalışmasını kontrol eder.
  Havuzdan sorumlu personel, havuzun normal kullanım esnasında dip emiş vanalarının kapalı olup olmadığını kontrol eder. Denge tankı vanalarını açar. Havuz ve denge tankının su seviyelerini gözlemler. Seviye uygun değilse su takviyesi yapar.
  Sorumlu personel, havuz duvarlarındaki dijital ekranlardan suyun ve ortamın sıcaklığının kaç derece olduğuna bakar. Dijital ekran yok ise ölçümü termometre ile yapar. Gördüğü sıcaklık değerini Günlük Havuz Bakım Formu’na kayıt eder.
  Kulvar iplerini, havuz merdivenlerini, atlama tramplenlerini ve kanal ızgaralarını vb. mekanik aksanları kontrol eder.
  Havuz suyunun kimyasal (ozon, pH, klor) değerlerini kitler (DPD) yardımıyla ölçer. Ölçüm sonuçlarını Günlük Havuz Bakım Formu’na kayıt eder.
  Günlük olarak havuzdan faydalanan yüzücüler sayı olarak tespit edilir. Her gün akşam tespit edilen sayıları Günlük Havuz Bakım Formu’na kayıt eder.
  Havuz suyunun tazelenmesi için her sabah bir önceki günün yüzücü sayısı başına en az 30 lt. su ilavesi yapar.
  Havuz suyunun içersinde gün içersinde gözle görünür; böcek, saç tokası gibi nesneler kepçe yardımıyla havuzdan çıkarır.
  Ayak yıkama havuzlarını her seans bitiminde boşaltır, temizler ve yeniden doldurur. Yenilenen ayak havuzlarına dezenfektan ilavesi yapar.
  Havuz güvertesi her akşam program bittikten sonra gece görevli havuz personeli tarafından bol su ve fırça ile yıkanıp suyu çekilir. Havuz giderlerinde tıkanma olup olmadığı kontrol edilir. Tıkanma varsa tıkanıklık açılır.
  Akşam seansı bittikten sonra temizlik görevlileri tarafından duş, tuvalet ve soyunma kabinlerinin temizliği yapılır
  Ozon cihazı ve temas tankı pompaları çalışıp-çalışmadığı kontrol edilerek bakım tamamlanır. Havuz ışıkları kapatılır. Havuz ertesi güne hazırdır.